fbpx

Usuwanie makijażu permanentnego

Jeszcze nie tak dawno usunięcie makijażu permanentnego nie było możliwe. Nadal widzimy na ulicach brwi zrobione techniką tatuażu, brwi o różnych kształtach i kolorach, rozlane kreski w kącikach oczu czy też usta z mocno okonturowaną asymetrią. Niezależnie od tego, jaki został uzyskany efekt po zabiegu, tak musiało zostać. Ewentualne kolejne poprawki lub próby kamuflowania tylko pogarszały sprawę.

Jako pierwszy na ratunek przyszedł laser. Zabieg nim wykonywany jest bardzo bolesny pomimo zastosowania znieczulenia. Laser rozbija ciemne pigmenty na drobne cząsteczki, które do końca życia krążą w organizmie. Konsekwencje ich osadzenia się w węzłach chłonnych mogą być bardzo niebezpieczne. Laser nie działa na pigmenty kolorowe a tym bardziej na białe.

Na szczęście mamy już do dyspozycji nowe rozwiązania – removery (brzmi dumniej niż „usuwacze” i pewnie takie nazewnictwo się utrzyma). Na rynku mamy kilka propozycji. Niestety większość z nich oparta jest na kwasach i ich użycie pozostawia blizny.

DLACZEGO PMU PROFFESIONAL REMOVER:

  • naturalny skład – sol z Morza Martwego, aloes
  • usuwa pigment we wszystkich kolorach
  • pigment jest wypychany na zewnątrz i odpada wraz ze strupkiem
  • można stosować na bardzo delikatne okolice oczu i ust
  • nie zawiera kwasów
  • nie wywołuje alergii
  • nie stwarza ryzyka ścieńczenia naskórka

Zabieg nie trwa długo i nie wymaga użycia znieczulenia. Po zabiegu nie smarujemy miejsc przez 3 dni. Unikamy kontaktu z wodą przez 24 godziny. Powstanie strupek/strupki, których nie wolno drapać, skubać ani odrywać gdyż może się to przyczynić do powstania blizn. W trzeciej dobie można zacząć nawilżać miejsca poddane zabiegowi np. kremem alantan, nakładając bardzo cienką warstwę, żeby nie doprowadzić do odparzenia skóry.

Zabiegi wykonujemy co 5 tygodni. Ilość zabiegów jest kwestią indywidualną w zależności jaki efekt chcemy uzyskać. Pigmentację ponowną można wykonać po 4 tygodniach od ostatniego zabiegu rozjaśniania.

Cennik:

brwi: 300 – 400 zł
usta: 500 zł
kreski:  250 zł