fbpx

Przekłuwanie uszu i nosa

SYSTEM STUDEX 75

Zapraszamy na bezbolesne i bezpieczne przekłuwanie uszu i nosa. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu instrumentu System 75 amerykańskiej firmy STUDEX, światowego lidera w dziedzinie przekłuwania uszu, nosa i pępka.
Oferujemy duży wybór sterylnych i antyalergicznych kolczyków, z bezniklowej stali chirurgicznej, która przyspiesza gojenie się ucha.
Zwykle przekłuwamy obie dziurki jednocześnie chyba, że dziecko jest zbyt małe, by samodzielnie siedzieć.
Specjalnie dla naszych pociech mamy wyjątkową niespodziankę w postaci dyplomu.

System Studex 75 zapewnia łagodne i gładkie przekłucie ucha, nosa, pępka dzięki specjalnie opatentowanej technologii. Uruchamiany ręcznie system jest idealny do przekłuwania tkanek i nie powoduje mikrouszkodzeń. Uchwyt Studex jest tak zaprojektowany, aby zapewniać wygodny, zrównoważony uchwyt i maksymalną kontrolę, dzięki czemu przekłucie odbywa się z największą precyzją. System jest tak cichy, że nawet dzieci nie przestraszą się zabiegu. Odczucia podczas zabiegu najczęściej określane są jako lekkie uszczypnięcie

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU
Komplikacje po przekłucie występują bardzo rzadko. Statystyki pokazują, że większość z przyczyn komplikacji jest spowodowana przez lekceważenie przez klienta zaleceń co do pielęgnacji. Wszyscy klienci, których uszy zostaną przekłute przy pomocy produktów firmy Studex powinni przestrzegać następujących zaleceń:

 • Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
 • Oczyść przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając Płynu do Pielęgnacji Uszu STUDEX bez wyjmowania kolczyków. Następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tzn tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być SUCHE.
 • Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czysta woda, a następnie oczyszczone Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX.
 • Okolica przekłucia powinna być OCZYSZCZONA płynem do pielęgnacji uszu STUDEX, a następnie pozostawać SUCHA, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.

NIE WOLNO:

 • Wyjmować kolczyków.
 • Dotykać ucha i kolczyków bez potrzeby.
 • Przesuwać zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha. Zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu kolczyka gdzie ma specjalnie wyżłobione miejsce. Zapinka trzyma się wtedy idealnie, końcówka kolczyka jest w niej schowana, jest przestrzeń do gojenia się.

W zależności jakie miejsce zostanie przekłute w jakim proszę stosować się do poniższych zasad:

PŁATEK UCHA:

 • Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni.
 • Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.
 • Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
 • Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. Powinny ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

CHRZĄSTKA UCHA:

 • Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 12 tygodni.
 • Po 12 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki z prostym drutem mogą być noszone w sposób ciągły.
 • Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem, nieprzerwanie przez pierwsze 12 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
 • Z powodu właściwości chrząstki ucha, szczególna dbałość powinna być zachowana w okresie gojenia. Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. Powinny ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

NOS:

 • Pozostaw kolczyk w nosie nieprzerwanie przez 12 tygodni.
 • Po 12 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i zamieniony na inny kolczyk wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
 • Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie.
 • Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

Cennik:

Przekłucie płatków uszu 140 – 240 zł
Przekłucie jednej dziurki 90 zł
Przekłucie chrząstki ucha 120 zł
Przekłucie nosa 140 zł