fbpx

ScarINK (mikropunktura) – niwelowanie blizn, rozstępów, przebarwień i zmarszczek

Jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych terapii problemów skórnych na świecie. Powstała w Brazylii gdzie dążenie do doskonałego ciała jest wpisane w codzienność. Mikropunkturę stosuje się na:

  • zmarszczki – redukcja poprzez indukcję naturalnego kolagenu, zabieg odmładzający
  • przebarwienia – regeneracja melanocytów
  • blizn pooperacyjne, poparzeniowe, rozstępy – redukcja, wygładzanie, rozluźnianie, niwelowanie

Zalety terapii:

Bezpieczna i szybka. Zabieg zajmuje niecałą godzinę. Jeśli dotychczasowe zabiegi  nie przyniosły oczekiwanych efektów mikropunktura jest właśnie dla Ciebie. Widoczne efekty oraz szybka regeneracja po zabiegu powoduje, że klienci bardzo chętnie z niego korzystają. Opracowanie pojedyńczego obszaru trwa około 30 – 40 minut. Zabieg jest doskonałą alternatywą dla botoksu i idealnym rozwiązaniem dla osób, które boją się korzystać z zabiegów ostrzykiwania.

ScarINK na zmarszczki i blizny twarzy, szyi i dekoltu

Nakłuwanie skóry twarzy, szyi, dekoltu (leczenie indukcyjne kolagenem) jest unikalną terapią, która stymuluje do produkcji naturalnego kolagenu skóry w obszarach, gdzie nastąpił jego zanik. Procedura ta okazała się skuteczna w niwelowaniu różnego rodzaju zmarszczek, także ”kurzych łapek” „lwiej zmarszczki”, bruzd nosowo-wargowych, bruzd na czole. W rezultacie zabiegu wzrasta elastyczność i gęstość skóry a niechciane zmiany wypłycają się. Następuje stymulacja kolagenu w naskórku i w skórze właściwej. To z kolei znacznie poprawia kondycję leczonych obszarów. Nakłuwanie skóry twarzy jest często porównywane do zabiegów dermapenem  czy dermarollerem (ten coraz częściej jest reklamowany jako służący do użytku domowego). Jak wynika z badań dermarollery raczej szkodzą skórze, niż poprawiają jej kondycję. Dermapen działa na większym obszarze i jest dedykowany jako zabieg wspierający działanie sterylnej igły pracującej precyzyjnie w poszczególnych zmarszczkach czy bliznach. Takie działanie jest sygnałem dla organizmu do produkcji kolagenu, elastyny i innych cząsteczek budujących skórę. Na skutek tej produkcji uszkodzone miejsca są odnawiane, wygładzają się zmarszczki i blizny.

Nakłuwanie ScarINK jest bezpiecznym i skutecznym sposobem pobudzania naturalnej produkcji kolagenu. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, mogą być widoczne zadrapania. Najbardziej widoczne zaczerwienienie utrzymuje się około 2 godzin. Po zabiegu stosujemy zaleconą w gabinecie pielęgnację przy pomocy otrzymanego preparatu. Na drugi dzień po zabiegu można zastosować makijaż mineralny na twarz. Codzienne korzystanie z produktów zawierających kolagen, witaminę C, ceramidy lub kwas hialuronowy zwiększa skuteczność zabiegu. Do codziennego użytku zalecany krem z filtrem przeciwsłonecznym minimum SPF 30+.

ScarINK na przebarwienia i odbarwienia

Regeneracja melanocytów to proces odnowy skóry poprzez produkcję melaniny. Stymulowanie melanocytów w naskórku wspomaga usuwanie odbarwień skóry, obszarów o nadmiernej pigmentacji, plam starczych. Po zabiegu przebarwione obszary mogą stać się chwilowo ciemniejsze gdyż zachodzą tam procesy porządkujące ilość melanocytów. W rezultacie powracają do naturalnego odcienia skóry. W praktyce zabiegi osiągają 90% skuteczności w przywracaniu skórze odpowiedniej produkcji melaniny. Zabieg polega na nakłuciu sterylną igłą warstwy skóry właściwej – ta terapia jest najgłębszą spośród trzech omawianych. Nakłuwanie zmusza organizm do redukcji nadmiaru melanocytów, niepotrzebnie nagromadzonych albo do gromadzenia melanocytów w miejscach ich braku.

ScarINK na blizny i rozstępy

ScarINK rozluźnia twarde, włókniste pasma kolagenu z tkanek przykurczonych lub pokrytych bliznami. Blizny poparzeniowe, chirurgiczne i inne tkanki, które mają nieprawidłową budowę na skutek nadmiaru produkcji kolagenu oraz produkcji kolagenu złej jakości, zostaną zmiękczone, wygładzone i spłaszczone, utracą niezdrowy połysk dzięki temu zabiegowi. Zabieg polega na nakłuciu sterylną igłą warstw naskórka. ScarINK zwiększa ruchomość obszaru pokrytego blizną. W większości przypadków, klienci odzyskują całkowity zakres ruchu. Skuteczność zabiegu zależy od liczby zabiegów jak i od ciężkości opracowywanej zmiany. Rezultaty tego zabiegu są często zdumiewające.

W przypadku rozstępów, w których brakuje włókien kolagenowych a te, które ewentualnie są, są kiepskiej jakości dzięki ScarINK indukujemy powstawanie nowego pełnowartościowego kolagenu. Rozstępy stopniowo zwężają się. Może dojść do ich całkowitego zniwelowania.

Efekty:
Intensywna stymulacja doprowadza do przebudowy włókien kolagenowych i elastynowych i reorganizacji skóry. Trwałość efektów uzależniona jest od problemu i są one:
– blizny – bardzo trwałe
– blizny potrądzikowe – wymagają zabiegów podtrzymujących (co 3 – 4 miesiące)
– zmarszczek i bruzd – wymagają odpowiedniej codziennej pielęgnacji
– rozstępów – wymagają zabiegów podtrzymujących (co pół roku) i utrzymania stałej wagi ciała

Częstotliwość zabiegów:
Zabiegi zaczynamy wykonywać nie wcześniej niż po 6 miesiącach od powstania blizny. Dla tej techniki nie ma za starych blizn. Zabiegi wykonujemy w różnych odstępach czasu w zależności od problemu.

Cennik (4 ml preparatu do stosowania po zabiegu gratis):
biolifting skóry, zamykanie porów, przebarwienia, zmarszczki i bruzdy
opracowanie powieki górnej i dolnej – 250 zł
twarz – 350,00 zł
twarz + szyja – 550,00 zł
twarz + szyja + dekolt – 650,00 zł
blizny potrądzikowe – 350,00 zł
brzuch – (biolifting, rozstępy) – 450,00 zł
pojedyncza blizna – od 200 zł
blizna po cesarskim cięciu – 350,00 zł
rozstępy (biodra, pośladki, uda, łydki) – 350,00 zł