fbpx

Lipoliza kawitacyjna – nieinwazyjne modelowanie sylwetki

Bezinwazyjna liposukcja kawitacyjna to tzw. liposukcja bez skalpela. W zabiegu wykorzystywane są fale ultradźwiękowe, dlatego jest on nieinwazyjny i bezbolesny. Liposukcja kawitacyjna stanowi alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta i nie powoduje uszkodzeń tkanek, skóry, naczyń krwionośnych i włókien nerwowych. Czas zabiegu jest krótki. Usuwanie tłuszczu z wykorzystaniem ultradźwięków nie powoduje efektu jo-jo, redukuje tkankę tłuszczową z miejsc opornych na wyszczuplanie i nie wymaga rekonwalescencji.

Podczas zabiegu liposukcji kawitacyjnej błona komórek tłuszczowych zostaje uszkodzona. Uwolnione trójglicerydy, tłuszcze lub ich pochodne dostają się do przestrzeni międzykomórkowej, skąd są transportowane poprzez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby. W wątrobie uwolniony podczas zabiegu tłuszcz zostaje potraktowany tak jak ten dostarczony wraz z pożywieniem, tzn. w wyniku procesów metabolicznych ulega on rozkładowi i usunięciu z organizmu.

Liposukcja kawitacyjna umożliwia usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała, m.in. z ud, łydek, brzucha, talii, bioder, ramion i okolic kolan. Zabieg jest skuteczny u osób z otyłością miejscową. Pomaga redukować tkankę tłuszczową w miejscach, z których trudno się jej pozbyć klasycznymi metodami, czyli ćwiczeniami i dietą. Liposukcji kawitacyjnej nie należy traktować jako metody leczenia nadwagi. Liposukcja za pomocą ultradźwięków to zabieg kosmetyczny, który ma pomagać formować smukłą sylwetkę i przyczyniać się do poprawy wyglądu ciała.

Nieinwazyjna liposukcja ultradźwiękowa pozwala wykonać delikatny masaż w głębi tkanek, który pobudza krążenie, przepływ limfy i przemianę materii. Ultradźwięki poprzez efekt termiczny działają znieczulająco i odprężają mięśnie. Liposukcja kawitacyjna jest szeroko stosowana w walce z cellulitem. Zabieg usprawnia wymianę komórkową, dzięki czemu organizm lepiej przyswaja związki odżywcze i szybciej pozbywa się szkodliwych produktów przemiany materii.

Efekty:
– niwelacja tkanki tłuszczowej
– odmłodzenie i regeneracja
– dotlenienie i odżywienie tkanek
– modelowanie partii ciała, ujędrnienie
– pobudzanie krążenia krwi i limfy
– stymulowanie przemiany materii
– pierwsze efekty pojawiają się stopniowo i stają się widoczne po upływie około 4–5 tygodni
– efekty liposukcji ultradźwiękowej mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat, pod warunkiem zachowania zdrowego stylu życia i dbałości o utrzymanie niezmienionej masy ciała

Ilość i częstotliwość zabiegów: 
Pierwsze dwa zabiegi w serii 2 razy w tygodniu, następne 1 raz w tygodniu.
Wykonujemy 6 -10 zabiegów w serii.
Zabieg przypominający robimy raz w miesiącu.

Zalecenia pozabiegowe:
– w pierwszej dobie po zabiegu unikać nadmiernego wysiłku fizycznego;
– nie spożywać słodyczy oraz tłustych i smażonych potraw;
– ograniczyć spożywanie alkoholu;
– pić w dużych ilościach wodę mineralną (1,5–2 litry dziennie);
– zwiększyć aktywność fizyczną.

Przeciwskazania:
– choroby nowotworowe i stany po ich operacyjnym usunięciu,
– ciąża i okres karmienia piersią,
– niewydolność wątroby,
– metalowe implanty w miejscu wykonywania zabiegu,
– niewydolność serca i długoletnie leczone nadciśnienie tętnicze,
– rozrusznik serca oraz sztuczna zastawka,
– zakrzepowe zapalenie żył, niewydolność krążenia,
– epilepsja,
– wirusowe i bakteryjne choroby skóry,
– cukrzyca,
– osteoporoza.

Cennik
Lipoliza kawitacyjna jeden obszar (obszar to: uda, pośladki, brzuch, ramiona, plecy) – 120 zł, pakiet 8 zabiegów 720 zł