fbpx

Dr Cyj – zabieg odbudowy, zagęszczania i hamowania wypadania włosów

Dr Cyj pakiet 4 zabiegów 2 000 zł

Peptydowa terapia włosów DR CYJ Hair Filler jest innowacyjnym zabiegiem powstrzymującym wypadanie włosów i postępujące łysienie. Ale nie tylko powstrzymuje, również przyspiesza odrost włosów. Dokonuje tego poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Zabieg swoją wyjątkowość zawdzięcza formule odżywczej, nad skomponowaniem której prace trwały ponad dekadę. Jej skład oparty jest na kombinacji peptydów i kwasu hialuronowego.

Użyte w zabiegu peptydy (powstają z połączenia cząstek aminokwasów) jako związki czynne zastępują składniki, których z czasem zaczyna w skórze brakować. W zależności od „ustawienia” sekwencji aminokwasów mogą one pełnić w kosmetykach rozmaitą rolę. Na potrzeby peptydowej terapii włosów „przeznaczono” im zadanie stymulacji skóry w celu produkcji brakujących składników. Tym samym aminokwasy te pobudzają wzrost włosów, wzmacniają słabe i suche włosy, zatrzymują ich wypadanie i przyspieszają odrost. Także zagęszczają włosy i je pogrubiają. Niczym czynniki wzrostu pobudzają również receptory cebulek włosowych do aktywności. Działają pozytywnie na krążenie krwi w okolicy mieszka włosowego, przez co  lepiej dotleniają i odżywiają skórę głowy. Więcej, mogą również oddziaływać na utrwalenie barwy włosa, walcząc przy tym z pojawiającą się siwizną.

Niezwykłość peptydowego preparatu Dr Cyj Hair Filler wynika z długiego uwalniania i przekazywania skórze substancji aktywnych. Wprowadzony podczas zabiegu skoncentrowany specyfik jeszcze przez dwa tygodnie po kuracji utrzymuje się w skórze powoli uwalniając żywotne składniki. Można więc stwierdzić, że pacjent jeszcze przez kilkanaście dni od ostrzyknięcia cały czas jest „w trakcie zabiegu”.

Wskazania
Peptydowa terapia doskonale sprawdza się w przypadkach zwalczania efektów zarówno łysienia androgenowego (najczęstszy typ łysienia u dorosłych, który dotyczy 50%-80% mężczyzn i 30-50% kobiet) jak i łysienia spowodowanego złą dietą, częstym farbowaniem, niewłaściwą pielęgnacją skóry głowy jak i samych włosów czy stresem. Zabieg bardzo dobrze radzi sobie ze wzmacnianiem włosów przed i po przeszczepie. Przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Przebieg zabiegu
Kuracja polega na wprowadzeniu w skórę głowy wspomnianego preparatu peptydowego za pomocą serii mikrowkłuć. Jest ona bezbolesna i nie wymaga znieczulenia, gdyż w przeciwieństwie do standardowej mezoterapii – w jej przypadku – miejsc ostrzykiwanych jest mniej, podobnie jak i mniejsza jest dawka wprowadzanego preparatu. Specyfik podaje się zintegrowanym aplikatorem, a cały zabieg trwa ok. pół godziny. Nie pozostawia skutków ubocznych. Bezpośrednio po nim mogą występować niewielkie zgrubienia w miejscu podania preparatu. Może być również odczuwane niewielkie swędzenie. Jednakże wspomniane niedogodności znikają w ciągu 1 doby.

Peptydowa terapia włosów nie wymaga specjalnego przygotowania. Jedynie dzień przed zabiegiem i dzień po zabiegu nie wskazane jest picie alkoholu. Bezpośrednio po, należy również wstrzymać się z korzystania z solarium i sauny, ograniczenia używek, stosowania się do zaleceń zabiegowca i korzystania z zaleconych przezeń preparatów do pielęgnacji skóry i głowy.

Pełna peptydowa terapia włosów trwa dwa miesiące i składa się z czterech sesji odbywanych co dwa tygodnie. Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Natomiast kolejne pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając ich odrost. Uzyskany efekt widoczny jest przez około roku. Po tym okresie terapię należy powtórzyć. Dla podtrzymania efektu zaleca się po 6 miesiącach zabieg „przypominający”.

Efekty
– powstrzymuje wypadanie włosów,
– jest skuteczna w walce z łysieniem (alopecją),
– dynamicznie przyspiesza odrost włosów,
– pogrubia i zagęszcza włosy,
– rewitalizuje i pobudza mieszki włosowe,
– działa wzmacniająco na włosy przed i po przeszczepie,
– zapobiega łysieniu androgenowemu,
– wzmacnia cienkie i przerzedzone włosy,
– pielęgnuje skórę głowy,
– może być łączona w innych terapiach przeciwdziałających nadmiernemu wypadaniu włosów.

Ilość i częstotliwość zabiegów:
Terapia obejmuje 4 zabiegi w odstępach dwutygodniowych.

Przeciwskazania
– ciąża i okres karmienia piersią,
– uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu,
– choroby autoimmunologiczne,
– niewyrównana cukrzyca,
– przyjmowanie leków immunosupresyjnych i sterydów,
– choroby zapalne skóry i zmiany skórne,
– choroby zapalne skóry głowy,
– choroby reumatyczne w tym RZS,
– wiek poniżej 18 roku życia,
– nawracające anginy, ostre przeziębienia,
– zakażenie paciorkowcem,
– zapalenie wsierdzia (wewnętrzna błona łącznotkankowa wyścielająca serce).

Cennik:
Dr Cyj 1 ampułka 700 zł