Przedłużanie i zagęszczanie rzęs
Marzysz o spektakularnych rzęsach wpadających w oko i przyciągających męskie spojrzenia?
A może szukasz bardziej naturalnego efektu „wytuszowanych rzęs” bez poświęcania czasu każdego ranka i wieczora?
Wśród wielu metod i rodzajów rzęs jakie oferujemy na pewno znajdziemy te, które spełnią Twoje oczekiwania.
Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs przeznaczony jest dla wszystkich kobiety – także tych noszących szkła kontaktowe i uprawiających sporty, sztuczne rzęsy są bowiem w 100% hypoalergiczne i wodoodporne.
Przeciwwskazania do zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs:
- stany zapalne, ropne i alergie,
- otarcia i uszkodzenia skóry wokół oczu,
- choroby zakaźne,
- trichotillomania – nerwowe bezwiedne wyrywanie rzęs,
- trichomegalia – rzęsy olbrzymie,
- henna rzęs – odstęp 2 dni,
- szczególna wrażliwość skóry na cyjanoakryl, karbon, alkohol etylowy
- ogólna infekcja organizmu (przeziębienie, grypa)
- stan uniemożliwiający leżenie na wznak, leżenie z zamkniętymi oczami
Przygotowanie do zabiegu:
- na wizytę przychodzimy z dokładnie oczyszczonymi rzęsami oraz powiekami (bez resztek tuszu, cieni do powiek czy fluidu)
- zaleca się przed aplikacją nie spożywać kawy, napoi energetycznych bądź innych środków pobudzających (tabletki odchudzające), które mogą powodować nadmierne mruganie powieki co może wydłużyć czas aplikacji lub ją nawet uniemożliwić
- nie ma konieczności zdejmowania soczewek kontaktowych przed zabiegiem
Pielęgnacja rzęs po zabiegu:
- przez 24 godziny po zabiegu ograniczamy kontakt z wodą. Nie zaleca się korzystania z sauny, basenu, nurkowania jak i zabiegów kosmetycznych przy użyciu wapozonu. Po upływie tego czasu rzęsy są odpowiednio zabezpieczone przed wodą, wysokimi i niskimi temperaturami.
- codzienna pielęgnacja rzęs polega na jak najmniej inwazyjnym zachowaniu ich w czystości. Nie należy ich pocierać, nadmiernie dotykać oraz niepotrzebnie rozczesywać. Nadmierna ingerencja mechaniczna może powodować wykruszenie się kleju bądź oderwanie się nasady rzęsy przyklejonej do naturalnej.
- do pielęgnacji nie należy używać produktów, które zawierają substancje tłuszczowe (mleczko do demakijażu, płyn dwufazowy) gdyż będą one osłabiać połączenie kleju z rzęsą i powodować masowe odklejanie się rzęs.
- do demakijażu stosujemy preparaty beztłuszczowe lub płyn micelarny i patyczki bezwłókienkowe
- w przypadku preparatów do pielęgnacji twarzy uważamy, żeby nie miały styczności z rzęsami, dokładnie wklepujemy krem pod oczy lub nadmiar usuwamy wacikiem.
- w razie kontaktu rzęs a preparatem tłustym niezwłocznie oczyszczamy rzęsy usuwając preparat chusteczką.
- nie zaleca się stosowania maskary, jeśli jednak jest potrzeba malowania rzęs używamy tuszu na bazie wody. W żadnym wypadku nie stosujemy maskary wodoodpornej. Częsty mechaniczny demakijaż rzęs skraca żywotność zabiegu
- nie używamy eyelinera – zawiera składniki tłuszczowe
- po zabiegu nie robimy trwałej rzęs oraz nie stosujemy zalotki. Oba te zabiegi będą uszkadzały rzęsy.
- nie skubiemy, nie wyrywamy rzęs
- PO UPŁYWIE 48H koniecznie myjemy systematycznie rzęsy odpowiednimi do tego preparatami, jest to ochrona naszych oczu. Rzęsy zbierają kurz, ropę i inne zanieczyszczenia. Wszystkie brudy osadzone na rzęsach również powodują skrócenie trwałości aplikacji. Jeżeli zasady pielęgnacji nie będą przestrzegane rzęsy nie będą nadawały się do uzupełnienia, wtedy rzęsy zdejmujemy i wykonujemy nową aplikacje co wiąże się z większymi kosztami.
- mając na uwadze cykl życia rzęs zalecamy zabieg uzupełniający do 3 tygodni.
- jest wiele czynników mających wpływ na trwałość aplikacji np. problemy zdrowotne (tarczyca, cukrzyca, zmiany hormonalne, przyjmowane leki, tłusta cera itp.), ciąża.