Zabiegi firmowe MACON

Zabiegi firmowe MACON

macon kobietaWITAMY W ŚWIECIE MACON!

Twoja skóra jest wyjątkowa. Na jej właściwe funkcjonowanie wpływa wiele złożonych czynników.

MACON to kompleksowa pielęgnacja twarzy i ciała, opracowana na bazie wysokiej jakości aktywnych morskich składników dostosowanych do mechanizmów funkcjonowania skóry.

MACON pokazuje jak dbać o skórę poprzez określenie jej specyficznych potrzeb i zalecenie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych.

MACON to spotkanie PIĘKNA i MORZA.

WPROWADZENIE

Macon kobiet w wodzie

Życie ma swój początek w morzu.

Morze to źródło witalności dla ciała.

Na początku było morze i w nim powstały biologiczne komórki. Rozwijały się przez miliony lat aż do dzisiejszego stanu nie opuszczając swojego naturalnego środowiska.

Dziecko w łonie pływa w podobnym słonym środowisku jak ryba w morzu. Pojedyncze komórki naszych tkanek są obmywane przez krew i limfę, płyny ciała. Stężenie i skład płynów ludzkiego organizmu są prawie identyczne jak skład wody morskiej.

Transport i procesy metaboliczne ciałą zależą od ciśnienia osmotycznego. Te same minerały i pierwiastki śladowe, które występują w morzu i we krwi ludzkiej, są odpowiedzialne za utrzymanie stałego ciśnienia

Algi i muszle filtrują wodę morską dzięki czemu zatrzymują najważniejsze pierwiastki śladowe i aminokwasy. Są istotnym źródłem składników odżywczych jako suplementy diety oraz ważnym składnikiem kosmetyków ze względu na wysoką koncentrację składników aktywnych.

Naturalnie, rygorystycznie wyselekcjonowane, składniki kosmetyków Macon są dostosowane do typu skóry, jej wieku, wymogów i są bardzo dobrze tolerowane. Dzięki temu także wrażliwa skóra może być pielęgnowana i chroniona.

 

Talasoterapia – określenie często słyszane, ale co właściwie znaczy i skąd się wywodzi?

Thalassa = morze, therapeia = pielęgnacja, pochodzi zgreckiego i zostało po raz pierwszy użyte w 1867 roku przez doktora La Bonnardiere, chociaż zabiegi z użyciem alg znane były już 3000 lat przed Chrystusem!

W 1895, francuski biolog René Quinton udowodnił, przeprowadzając testy na zwierzętach, podobieństwo osocza do morskiej wody. W 1899 dr Louis Bagot założył pierwszy Instytut Talasoterapii i opracował kuracje na choroby stawów i choroby reumatyczne. W latach 80-tych laboratorium MACON stworzyło MARINE CONCENTRAT (morski kompleks substancji czynnych). Od tamtej pory nieustannie przeprowadzane są badania i trwa praca nad wykorzystaniem nowych osiągnięć w nowoczesnej pielęgnacji.

Nawet grecki poeta Euripides wiedział:

“Morze oczyszcza nas ze wszystkich chorób”

Określenie talasoterapia lub Spa jest zwykle używane, gdy mamy do czynienia z problemami takimi jak zmęczenie, bezsenność, osłabienie, kłopoty z krążeniem lub stawami. Terapia składa się z hydroterapii, fizjoterapii, terapii ruchowej, terapii algami, itp. Zwykle dbywa się pod okiem lekarza lub fizjoterapeuty ale dzięki specjalnym talasoproduktom i zabiegom terapia ta jest dziś możliwa również w gabinetach kosmetycznych oraz w domu.

Produkty morskie i ekstrakty z alg są używane w kosmetyce od wielu lat. Ich wysokoprocentowy skład mineralny i organiczny jest naturalnym hipertonicznym rozpuszczalnikiem dla składników odżywczych, co jest jednoznaczne z energią i witalnością.

Ekskluzywny MARINE CONCENTRAT zawiera wyłącznie morskie składniki tj.: sole mineralne, witaminy, tłuszcze, pierwiastki śladowe i proteiny, które ą niezbędne dla człowieka i dla wszystkich procesów biologicznych. Zostało udowodnione, że produkty, które zawierają te substancje mają następujący efekt dla naszej skóry – pobudzają krążenie krwi, dostarczają skórze tlenu, stymulują odnowę komórkową, a także regulują nawilżenie i chronią skórę.

Podstawą SYSTEMU PIELĘGNACJI MACON jest MARINE CONCENTRAT zawierający ekstrakt z kawioru i ostryg oraz ekstrakty alg w połączeniu z „koktajlem z alg”.

 Aktywny składnik Zawartość  Rezultat 
Ekstrakt z kawioru         wit. A, E, D, B-kompleks, proteiny, lipidy aktywuje odnowę komórkową, wygładza i napina 
Ekstrakt z ostryg minerały, pierwiastki śladowe wygładza i rewitalizuje
Algi:     
Laminaria digitata  wit. B3, C, minerały, pierwiastki śladowe 

pobudza metabolizm komórek, regeneruje

Ascophyllum nodosum  wit. C, B1, B2, minerały, pierwiastki śladowe   

oczyszcza i regeneruje

Fucus vesiculosus  alginat, mannit, minerały, pierwiastki śladowe         

pobudza metabolizm komórek, nawilża

Spirulina proteiny, β-karoten  pobudza metabolizm komórek, odbudowuje, regeneruje, nawilża

Te naturalne składniki mają dwufazowe działanie. W fazie pierwszej detoksykują i oczyszczają optymalnie przygotowując do drugiej fazy, skutecznej pielęgnacji dostarczającej wszystkich niezbędnych składników. Połączenie zabiegów kosmetycznych i indywidualnej pielęgnacji w domu przeprowadzane zgodnie z zaleceniami firmy MACON na nowo pobudza do działania i rewitalizuje skórę.

Produkty MACON są wytwarzane zgodnie z najnowszymi osiągnięciami naukowymi i technologicznymi, co oznacza, że powstają nowoczesne, perfekcyjne linie pielęgnacyjne, które spełniają swoją obietnice i rozwiązują problemy skóry