Przekłuwanie uszu, nosa i pępka

Przekłuwanie uszu i nosa

Zapraszamy na bezbolesne i bezpieczne przekłuwanie uszu i nosa. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu pistoletu amerykańskiej firmy STUDEX, światowego lidera w dziedzinie przekłuwania uszu, nosa i pępka.

 przekluwanie-uszu

Oferujemy bardzo duży wybór sterylnych i antyalergicznych kolczyków, z bezniklowej stali chirurgicznej, która przyspiesza gojenie się ucha.

 

Specjalnie dla naszych pociech mamy wyjątkowąniespodziankę w postaci dyplomu.

 

Zabieg przekłuwania uszu i nosa aparatem firmy Studex ma wbudowany mechanizm, który łatwo zwalnia tulejkę ze sprężyny, dzięki czemu samo przekłucie jest bezbolesne. Uchwyt pistoletu Studex jest tak zaprojektowany, aby zapewniać wygodny, zrównoważony uchwyt i maksymalną kontrolę, dzięki czemu odbywa się z największą precyzją. 

  

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Komplikacje po przekłucie występują bardzo rzadko. Statystyki pokazują, że większość z przyczyn komplikacji jest spowodowana przez lekceważenie przez klienta zaleceń co do pielęgnacji. Wszyscy klienci, których uszy zostaną przekłute przy pomocy produktów firmy Studex powinni przestrzegać następujących zaleceń:


Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
Oczyść przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając Płynu do Pielęgnacji Uszu STUDEX bez wyjmowania kolczyków. Następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tzn tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być SUCHE.

Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czysta woda, a następnie oczyszczone płynem do pielęgnacji UszuSTUDEX.

Okolica przekłucia powinna być OCZYSZCZONA płynem do pielęgnacji uszu STUDEX, a następnie pozostawać SUCHA, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.

NIE WOLNO:

Wyjmować kolczyków.
Dotykać ucha i kolczyków bez potrzeby.
Popychać zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha ? zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka. Wyczuj ustawienie za każdym razem, gdy czyścisz ucho ? to musi być wyczuwane delikatnie. To zapewnia, że kolczyk pozostaje luźny w czasie okresu gojenia. To jest sprawa zasadnicza, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.


W zależności w jakim miejscu zostanie przkłute ucho proszę stosować się do poniższych zasad

 

PŁATEK UCHA:

Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni. 
Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.
Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału. 
Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast - to normalne. Powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.


CHRZĄSTKA UCHA:
Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 12 tygodni. 
Po 12 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki z prostym drutem mogą być noszone w sposób ciągły. 
Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem, nieprzerwanie przez pierwsze 12 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału. 
Z powodu właściwości chrząstki ucha, szczególna dbałość powinna być zachowana w okresie gojenia. Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast - to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

NOS:

Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 4 tygodnie.
Po 4 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i zamieniony na inny kolczyk wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.

Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast - to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

 

Ceny:

Przekłucie uszu z kolczykami podstawowymi - 90,00    kolczyk_podstwowy

Przekłucie uszu z innymi kolczykami - w zależności od wybranych kolczyków (Katalog kolczyków Studex)

Przekłucie chrząstki ucha - 50,00

Przekłucie nosa - 90,00