Porady

Pięty - pękający problem

Skąd te rozpadliny na piętach?

Rozpadliny na piętach powstają na skutek nadmiernego, intensywnego rozmnażania się komórek skóry. Głównym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu takiego stanu jest drażnienie mechaniczne, np. obuwiem lub brakiem obuwia, zbyt rzadkim lub zbyt częstym i za głębokim usuwaniem naskórka. Nieodpowiednie usuwanie zrogowaciałego naskórka, powoduje przegrzewanie tkanek i przez to utratę elastyczności. Problem pogłębiają nadwaga i deformacje. Wpadamy w błędne koło i nawet cały arsenał preparatów aptecznych nie przyjdzie nam z pomocą.

Najczęściej mamy do czynienia ze standardowym zestawem powierzchownych, szorstkich i bezbolesnych linijnych ubytków w naskórku. co nie znaczy, że lada moment problem nie przybierze "krwawego" i bolesnego oblicza.

Ratunek w gabinecie

Doskonałą metodą radzenia sobie z pękającymi piętami jest PEDICURE KWASOWY, zawierający w sobie mieszaninę kwasów owocowych co pozwala łatwo i bezboleśnie usunąć nagromadzony naskórek, eliminuje dolegliwości związane z popękaną skórą stóp, sprawia, że nawet przesuszona skóra pięt staje się miękka.

Kwas mlekowy występuje naturalnie w naszym organiźmie dlatego i jest całkowicie bezpieczny. Jest także jednym ze składników naturalnego czynnika nawilżającego naszej skóry.

Kwas winowy ma działanie intensywnie rozpuszczające martwy naskórek.

Kwas cytrynowy ma właściwości oczyszczające i przywracające skórze właściwy wygląd.

 

alt

 

Nie we wszystkich przypadkach już przy pierwszym zabiegu preparatem Callus Peel usniemy całość zrogowaceń. W zależności od stopnia zaawansowania problemu kuracja może wymagać kilku zabiegów.

Codzienna pielęgnacja

- regularnie w czasie kąpieli usuwać zrogowaciały naskórek przy niewielkim nacisku tarki i niezbyt długo by nie przegrzać tkanek

- nosić tekstylia z naturalnych włókien np. bawełnianych, bambusowych, z zawartością jonów srebra

- stosować preparaty z niewielką ilością mocznika i witaminą A

 

źródła: LNE, Callus Peel, własne