Trądzik różowaty

Kwas azelainowy + kwas salicylowy

peeling_chemicznyKwas azelainowy jest organicznym kwasem dikarboksylowym o silnych właściwościach bakteriostatycznych, komedolitycznych, przeciwzapalnych, depigmentacyjnych oraz antyoksydacyjnych. Normalizuje proces keratynizacji naskórka oraz zapobiega powstawaniu zaskórników. Dzięki właściwościom bakteriostatycznym oraz bakteriobójczym stanowi skuteczną terapię leczenia trądziku. Kwas azelainowy hamuje aktywność tyrozynazy w procesie malanogenezy, przez co przyczynia się do zmniejszenia przebarwień oraz rozjaśnienia kolorytu skóry. Połączenie z kwasem salicylowym znacznie zwiększa skuteczność jego działania.

Kwas salicylowy należy do grupy beta- hydroksykwasów. Wykazuje właściwości keratolityczne, komedolityczne oraz bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Ma zdolność przenikania przez warstwę sebum oraz oczyszczania porów, wnikania w mieszki włosowe oraz zwiększa przenikanie innych substancji aktywnych.

 

Synergiczne połączenie tych kwasów ma za zadanie rozluźnić połączenia między korneocytami, usunąć martwy naskórek oraz doprowadzić do kontrolowanego uszkodzenia naskórka. Działanie to doprowadza do odbudowy kolejnych warstw skóry, dzięki czemu możemy znacznie spłycić istniejące bruzdy, zmarszczki oraz blizny potrądzikowe; zniwelować przebarwienia i wyrównać koloryt skóry. Zabieg hamuje aktywność bakterii zarówno tlenowych jak i beztlenowych odpowiedzialnych za powstawanie trądziku oraz reguluje wydzielanie sebum, przez co stanowi skuteczną terapię w leczeniu trądziku pospolitego oraz trądziku różowatego również w przypadku stanów zapalnych.

 

 

Wskazania:

 • trądzik pospolity (również w fazie zapalnej)
  trądzik różowaty
  przebarwienia posłoneczne, starcze (chloasma, melasma)
  zmiany barwnikowe, piegi
  bruzdy i zmarszczki
  zapalenie mieszków włosowych
  regulacja wydzielania sebum

 

Częstotliwość zabiegów:
Seria 4 – 6 zabiegów 1 raz na 2 – 4 tygodnie

Cena:
twarz                              200 zł
twarz, szyja, dekolt     250 zł