Medycyna estetyczna

Botox

Botox - korekcja zmarszczek mimicznych

Co to jest Botox? alt
 Botox jest zabiegiem ostrzykiwania, który odmładza twarz poprzez czasowe zablokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i rozluźnienie poszczególnych mięśni. Do zabiegów wykorzystywana jest oczyszczona postać toksyny botulinowej typu A. Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje i zapobiega zmarszczkom mimicznym wywołanym przez kurczenie się mięśni twarzy.
 
Jak działa Botox?
 Po wprowadzeniu niewielkiej ilości preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki temu mięśnie nie działają przez okres od 6 do 8 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, dając naturalny i wypoczęty wygląd.
 
Czy zabieg Botox'em jest propozycją dla mnie?
 Zabieg wykonywany jest przez lekarza i to wspólnie z nim ustalisz program zabiegowy odpowiedni dla Twojej skóry. Botox zalecany jest w chwili powstania zauważalnych zmarszczek – tylko wtedy skutecznie można wygładzić skórę i powstrzymać ich dalsze pogłębianie się. Na wyraźniejsze bruzdy lekarz zarekomenduje większe dawki Botox'u oraz często niezbędny już wypełniacz.
 
Na jakie obszary twarzy jest polecany?
 Botox doskonale sprawdza się w eliminacji zmarszczek mimicznych – kurzych łapek wokół oczu, zmarszczek palacza, bruzd poprzecznych na czole i zmarszczek między brwiami (lwia zmarszczka). Ponadto można uzyskać efekt podniesienia opadających powiek czy uniesienia opadniętych kącików ust. Zabieg ostrzykiwania Botox'em łagodzi bruzdy na dekolcie i szyi oraz koryguje linię żuchwy.
 Botox jest również wykorzystywany w leczeniu nadpotliwości - jest on bezpośrednio wstrzykiwany w obszar pach lub w inne wybrane miejsce. Powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami wydzielania zewnętrznego. W efekcie wydzielanie potu zostaje zahamowane.


 
Jak wygląda zabieg?
 Lekarz przy pomocy bardzo cienkiej igły ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy niewielkimi dawkami preparatu. Procedura zabiegowa jest szybka i prosta.
 
Jak długo trwa zabieg?
Zabieg trwa kilkanaście minut, a procedura zabiegowa często określana jest mianem lunchowej.
 
Co będę odczuwać podczas zabiegu?
W czasie wykonywania zabiegu będziesz czuć lekkie ukłucia. Choć zabieg jest praktycznie bezbolesny można zrobić go przy znieczuleniu miejscowym.
 
Kiedy mogę się spodziewać efektów zabiegu?
Efekt uzyskuje się w ciągu 3-10 dni od zabiegu, w zależności od wieku i stanu skóry.
 
Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać procedurę
Efekt utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. Przy kolejnych podaniach odstępy między zabiegami wydłużają się. Po ustaniu działania preparatu zmarszczki na ogół nie są tak głębokie jak przed kuracją, jednak z biegiem czasu, jeśli nie będziesz kontynuować kuracji, skóra będzie się starzeć zgodnie z jej biologicznym wiekiem.
 
Jak postępować po zabiegu?
Zabieg na ogół nie pozostawia śladów. Zdarza się zaczerwienienie, które ustępuje po około godzinie. Po zabiegu możesz wrócić do pracy i codziennej aktywności. Musisz jednak pamiętać, że przez kolejne kilka tygodni nie rekomenduje się zabiegów wykorzystujących fale radiowe, głęboką podczerwień czy zabiegów laserowych gdyż osłabią one oraz skrócą czas działania preparatu.
 
Czy są rekomendowane zabiegi dodatkowe?
Podczas konsultacji poprzedzającej zabieg, lekarz zaproponuje zabiegi przygotowujące skórę do tej procedury sprawiające, że efekty będą jeszcze bardziej zadowalające. Na przykład przy dużej wiotkości skóry zalecana jest wcześniejsza głęboka rewitalizacja skóry mezoterapią igłową.
 
Czy są jakieś skutki uboczne?
Po zabiegu zdarza się lekkie zaczerwienienie i delikatne ślady po nakłuciach.
 
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, stosowanie antybiotyków, stany grypowe, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna).
 
Kilka słów o bezpieczeństwie zabiegu:
 Od 2002 roku kliniki na całym świecie wykorzystują Botox do zabiegów medycyny estetycznej, a od przeszło 20 lat stosowany jest w innych dziedzinach medycyny. Botox jest substancją sprawdzoną w licznych procedurach, a metoda spłycania zmarszczek wykorzystująca toksynę botulinową typu A należy do najbezpieczniejszych. Działa bowiem wyłącznie czasowo i wykorzystuje jedynie niewielkie ilości preparatu. Powtarzanie zabiegu ostrzykiwania nie skutkuje sumowaniem dawek w organizmie.
 
Ceny zabiegów:
500 zł (jedna okolica),
850 zł (dwie okolice jednocześnie),
1200 zł (trzy okolice jednocześnie)
1300 zł (nadmierna potliwość pach)
1600 zł (nadmierna potliwość stóp)

Jedna okolica to: "kurze łapki" lub bruzda między brwiami lub bruzdy poprzeczne czoła. Przy korekcji opadających powiek i opadających kącików ust cena ustalana jest indywidualnie.